piątek, 21 grudnia 2012

Śniadanie - omlet z boczkiem i warzywami

Od jutra zaczynają się już wielkie przygotowania do świąt. Weekend upłynie szybko podczas sprzątania, prania, wietrzenia, pieczenia, lepienia i gotowania. Aby sił starczyło na te wszystkie czynności, powinniśmy zjeść porządne śniadanie, dzięki któremu nabierzemy sił i działania i nie będziemy czuć głosu do późnego popołudnia ;)

Składniki:
150 g wędzonego boczku
50 g pieczarek
1 czerwona cebula
2 małe pomidory
3 jajka
2 łyżki mleka
sól, pieprz, ostra papryka

Boczek kroimy w kostkę. Pieczarki myjemy, osuszamy papierowym ręcznikiem i kroimy w kostkę. Cebulę obieramy i kroimy w drobną kostkę. Pomidory parzymy wrzątkiem, po czym wrzucamy do miski z lodowata wodą. Wyciągamy je, obieramy ze skórki i kroimy w kostkę.
Do miseczki wbijamy jajka, dodajemy mleko oraz przyprawy. Mieszamy wszystko razem.
Patelnię teflonową kładziemy na gazie i nagrzewamy. Wrzucamy na nią wędzony boczek i podsmażamy bez tłuszczu! - wystarczy nam ten, który się wytopi. Mieszamy od czasu do czasu drewniana łyżką. Kiedy boczek się podsmaży dodajemy cebulkę i pieczarki. Podsmażamy wszystko przez chwilę, ciągle mieszając. Następnie zalewamy warzywa jajkami. Dodajemy na wierzch pokrojone pomidory i przykrywamy patelnię pokrywką. Czekamy chwilę aż się jajka zetną. Ściągamy pokrywkę i przy pomocy szpatułki nakładamy 1 połowę omletu na drugą. Ponownie przykrywamy patelnię i dusimy 1,5 minuty.
Po tym czasie ściągamy omlet z patelni na talerz.
Smacznego!  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drukuj