poniedziałek, 18 lutego 2013

Pałki kurczaka w ostrej marynacie

Jedzenie na imprezie jest niezwykle ważne. Podczas spożywania napojów wyskokowych fajnie jest coś przekąsić, nie mówiąc już o "gasto fazie", która włącza się podczas takich spotkań. W związku z tym, postanowiłam zrobić pałki kurczaka. łatwo się je przygotuje, nie potrzeba sztućców do ich zjedzenia i są sycące. Poza tym, przykładowo 2 Megapaki czipsów kosztują około 13 zł - 8 pałek kurczaka niecałe 10 zł. Przygotowując kurczaka na imprezkę, oszczędzamy nie tylko pieniądze ale i zdrowie - nie spożywamy chemii, tłuszczów trans i pustych kalorii. Kurczakiem się nasycimy i de facto za każdym razem możemy je zrobić inaczej. Dzisiejsza propozycja to palki w ostrej marynacie. Po upieczeniu kurczak nie jest ostry, ale ma niesamowity smak. Jeśli ktoś bardzo lubi ostre potrawy może spróbować dodać jeszcze chili lub zwiększyć ilość tabasco :]

Składniki:
8 pałek kurczaka
1 łyżeczka sosu tabasco
3 łyżki miodu
3 łyżki musztardy Dijon
3 łyżki musztardy meksykańskiej (lub francuskiej)
3 łyżki octu winnego
3 łyżki oleju
sól i pieprz

Wszystkie składniki na marynatę mieszamy razem. Następnie zalewamy nimi umyte pałki kurczaka. Przykrywany folia spożywczą i wstawiamy do lodówki na minimum godzinę.
Po tym czasie nastawiamy piekarnik na 200C.
Naczynie żaroodporne skrapiamy odrobiną oliwy i kładziemy na nim wyciągnięte z marynaty nogi kurczaka. Pieczemy godzinę.
Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drukuj