środa, 6 czerwca 2012

Kokosanki

Kokosanki powstały na poprawę humoru koleżanki z pracy :] Plan się udał, uśmiech na twarzy był, była tez wyczuwalna rozkosz podniebienia - cytuję: "mmmmm".

Składniki:
3 białka
120 g cukru
250 g wiórków kokosowych
3 łyżki kakao
1/2 tabliczki gorzkiej czekolady
sól

Białka wlewamy do miski, sypiemy szczyptę soli i ubijamy na sztywna pianę. Kiedy będziemy mogli odwrócić miskę do góry dnem i nic na nas nie spadnie, możemy dodać do piany cukier i ubijać dalej, do kolejnego sprawdzenia czy piana na nas nie spadnie. Kokos mieszamy z kakao i wrzucamy do sztywnej piany. BARDZO delikatnie mieszamy wszystkie składniki. Dłonie moczymy w wodzie, nabieramy nimi niewielkie porcje masy, formujemy z nich kulki. Następnie układamy ciasteczka na blaszce przykrytej papierem do pieczenia. Kokosanki pieczemy około 15 minut w temperaturze 180C. Kiedy się upieką, wyciągamy je z piekarnika i zostawiamy do przestudzenia.
Robimy polewę. Na garnku z gotującą się wodą kładziemy miskę, wrzucamy do niej połamaną czekoladę i czekamy aż się stopi. Kiedy czekolada będzie już płynna, bierzemy łyżkę i niedbale polewamy nią wszystkie kokosanki.
Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drukuj